Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wkurzające odgłosy sprzęgłą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wkurzające odgłosy sprzęgłą

    marbab, Jesteś w posiadaniu fix'a do softu 4120a ??
    kris

  • #2
    wkurzające odgłosy sprzęgłą

    Pojawiły się u mnie denerwujące odgłosy podczas zwalniania sprzęgła, taki brzdęk sprężyny. Czy ktoś z posiadaczy O3 miał już taki problem?

    Komentarz


    • #3
      Ja mialem takie ,pykanie' przy naciskaniu. Wymienili wysprzeglik i po problemie

      Komentarz


      • #4
        Miałem coś takiego, ale samo się uspokoiło...

        Komentarz


        • #5
          Mialem i ja, zglosilem, rozebrali, nasmarowali, zniklo i nie wrocilo.

          Komentarz


          • #6
            Re: wkurzające odgłosy sprzęgłą

            Zamieszczone przez faza_1000
            Pojawiły się u mnie denerwujące odgłosy podczas zwalniania sprzęgła, taki brzdęk sprężyny. Czy ktoś z posiadaczy O3 miał już taki problem?
            Najprawdopodobniej słyszysz jak wciska się czujnik położenia sprzęgła.
            Możesz to łatwo sprawdzić, bo jest on przy pedale sprzęgła - wciśnij pedał i palcem możesz poruszać bolcem czujnika.
            IMHO - nic nienormalnego.

            Komentarz


            • #7
              Chris11, czujnik położenia sprzęgła jest czysto elektroniczny ( halotronowy ) i całkowicie bezstykowy ( nie ma kontaktu z ruchomymi częściami pompy/pedału ) więc nie może skrzypieć.

              Jeśli jest to ewidentnie "brzdęk sprężyny", to jest to sprężyna powrotna pedału sprzęgła ( widoczna od spodu pedału ). Rozumiem, że auto na gwarancji, więc jedź do ASO niech naprawiają.
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • #8
                Dzięki Jak będę miał chwilkę to pojadę do ASO może dadzą radę.

                [ Dodano: Nie 26 Paź, 14 01:43 ]
                Byłem w ASO zdecydowali się na wymiamę całego pedału sprzęgła. Niestety na część trzeba czekać dwa tygodnie.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X